Telekom Slovenije: Dobit u prvom kvartalu potonula 41%

Bez autora
May 13 2015

Telekom Slovenije u prvom je kvartalu ostvario prilično loše poslovne rezultate. Ostvaren je prihod od 181,8 milijuna eura koji je smanjen za 6 posto u odnosu na lanjski prvi kvartal, dok je dobit, koja je iznosila 7,2 milijuna eura, pala za 41 posto. I dalje je prisutna neizvjesnost oko nastavka privatizacije ove kompanije o čemu redovito izvještavamo. Jedinu obvezujuću ponudu dao je britanski fond Cinven, a iz više izvora, a neke od njih potvrdili su i iz Vlade, sumnja se da je povezan s Deutsche Telekomom. Ponuda je po ocjenama slovenskih analitičara niža od one koja se očekivala, a slovenska vlada odluku o prodaji ili zaustavljanju procesa trebala bi, prema najavama, donijeti ovih dana.

Telekom Slovenije: Dobit u prvom kvartalu potonula 41%Telekom Slovenije u prvom je kvartalu ostvario prilično loše poslovne rezultate.

Ostvaren je prihod od 181,8 milijuna eura koji je smanjen za 6 posto u odnosu na lanjski prvi kvartal, dok je dobit, koja je iznosila 7,2 milijuna eura, pala za 41 posto.

I dalje je prisutna neizvjesnost oko nastavka privatizacije ove kompanije o čemu redovito izvještavamo. Jedinu obvezujuću ponudu dao je britanski fond Cinven, a iz više izvora, a neke od njih potvrdili su i iz Vlade, sumnja se da je povezan s Deutsche Telekomom.

Ponuda je po ocjenama slovenskih analitičara niža od one koja se očekivala, a slovenska vlada odluku o prodaji ili zaustavljanju procesa trebala bi, prema najavama, donijeti ovih dana.

Ocenite tekst
Komentari
Prikaži više 
 Prikaži manje
Ostavite komentar

Prijavite se na Vaš nalog


Zaboravili ste lozinku?

Nov korisnik